Emlak Proje Haber
Mehmet Yalçıntepe'den 2 yeni proje
DumanKaya DingDangDong - CTC Test

Mehmet Yalçıntepe'den 2 yeni proje

Mehmet Yalçıntepe'den 2 yeni proje

Esenyurt'ta 15-20 daireli konut inşaatı gerçekleştiren Mehmet Yalçıntepe, yeni projelere yelken açtı.

Esenyurt bölgesinde 15-20 daireli konut inşaatı gerçekleştiren, ilk büyük inşaatını ise Maximoon ismiyle hayata geçiren Yalçıntepe, yeni projelere yelken açtı. Şirket kentsel dönüşümle de ilgileniyor

Uzun yıllar demir ticareti yaptıktan sonra 2005 yılında inşaat sektörüne geçiş yapan Mehmet Yalçıntepe, inşaat sektöründe hedef büyüttü. 2005 - 2011 yılları arasında Esenyurt bölgesinde 150'ye yakın konut ve işyerine imza atan şirket, Mayıs 2011'de Bahçeşehir'de inşaatına başladığı 1514 konut ve 86 ticari üniteden oluşan Maximoon sitesini bitirir bitirmez yine aynı bölgede kendisine ait arsa üzerinde yeni projeler yapacak. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe Esenyurt ve Bahçeşehir bölgesinde biri 30 bin bir diğeri ise 20 bin metrekare olan arazileri olduğunu söyledi. Esenyurt ve diğer bölgelerde büyük çaplı siteler inşa etmeyi planladıklarını belirten Yalçıntepe, "Projeleri arka arkaya hayata geçireceğiz. Bir proje bitmeden yeni projeye başlamayı prensip olarak uygun bulmuyoruz. Tüm projelerimizi kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz" bilgisini verdi.

4 bölgede arazi bakıyor

Şirket kentsel dönüşüme konu olan bölgelerde de arazi geliştirmek için bir dizi hazırlıklar ve ön görüşmeler yapıyor. Ancak Mehmet Yalçıntepe özellikle Fikirtepe'de hak sahiplerinin çok fazla talepleri olduğunu belirtiyor. B gelir grubunu hedef seçen şirket, yüksek fiyatlı konut inşaatı gerektirecek arazilerden uzak duruyor. Fikirtepe'nin yanı sıra Bahçeşehir, Gaziosmanpaşa ve Halkalı'da da arazi görüşmeleri yapılıyor.

Akıllı bina yapacak

Yeni yapılacak siteler yeşili bol ve akıllı ev teknolojisi ile ev üretecek. Akıllı ev üretiminin bir sosyal sorumluluk işi olduğunu belirten Yalçıntepe, konut üretmenin tek başına yeterli olmadığını, hem konut alıcılarına hem de ülke ekonomisine katkı sağlamak için tasarruflu evler üretmenin gerekli olduğunu söylüyor.

İstanbul'da çok iş var

İstanbul dışında konut yapmayı şu an için planlamadıklarını da belirten Mehmet Yalçıntepe, "İstanbul'da acil olarak 5 milyon yıkılıp yapılacak konut ihtiyacı var. İlk etapta bu 5 milyon konutun yıkılıp üretilmesi 10 yılı alır. Eski konutların da yenilenmesi ile İstanbul'da daha 20 yıl bu sektörde iş var demektir. Bu nedenle İstanbul dışına çıkmayı yakın gelecekte planlamıyorum"^şeklinde konuştu.

Maximoon'da kredi çekebilecek

Bahçeşehir'de inşa edilen 1514 konut ve 86 ticari üniteden oluşan Maximoon projesinde tapular iki ay içinde çıkacak. Mehmet Yalçıntepe, birkaç banka ile anlaştıklarını ve iki ay içinde konut almak isteyenlerin uzun vadede banka kredisi de kullanabileceğini söyledi. Maximoon 9 blokta yükseliyor. Bloklardan biri rezidans olarak yapılıyor. 130 milyon lira yatırım maliyeti bulunuyor.

88 bin liradan başlıyor

İnşaatına 2011 yılı Mayıs ayında başlanan sitede teslim tarihi Haziran 2013 olarak planlanıyor. Proje 33 bin metrekare alan üzerinde inşa ediliyor. 33 bin metrekarenin 15 bin metrekaresi inşaat alanına geri kalan kısım ise yeşile ve sosyal tesislere ayrılıyor. İlk çıktığı gün 1280 lira olan metrekare fiyatı bugün 1850 liraya çıkan projede ev fiyatları 88 bin liradan başlangıç gösteriyor. Şirket kendi bünyesinde yüzde 0,90 faizle 60 aya kadar vade yapıyor.

En büyük destekçisi ailesi

Mehmet Yalçıntepe'nin 5 tane çocuğu var. Çocuklarından en büyüğü şu an inşaat mühendisliği bölümünde okuyor ve 1 yıl sonra eğitimini tamamlayıp babasına destek verecek. Bir diğer çocuğu isi pazarlama ekonomisi üzerine eğitim alıyor.

EMİNE AÇAR-BUGÜN GAZETESİ


Aralık Ağaoğlu My Home Maslak - CTC Test

Etiketler : Mehmet Yalçıntepe , Yalçıntepe , yeni projelere yelken açtı. Şirket kentsel dönüşüm , e Fikirtepe , İstanbul konut , Esenyurt bölgsi konut projeleri , inşaat sektörü , Yalçıntepe , yeni projelerelri , Bahçeşehir yeni konut projeleri


Bu sayfayı facebook'ta paylaş

Site İçi Arama

www.emlakprojehaber.com

Emlak Haber | Konut Projeleri | Ticari Projeler | Proje Arama | Firma Rehberi | Yazarlar | Reklam | İletişim | RSS | Site Haritası

Google Analytics PX